Dovanos Kalėdoms – kaip nepasimesti tarp pasiūlymų?

dovanos Kaledoms - Renkudovana.lt

Nenumaldomai artėja mūsų laukiamiausia metų pabaigos šventė – šv. Kalėdos, kuri sukelia tiek daug gražių ir šiltų emocijų! Tačiau su artėjančiomis šventėmis dažnam ateina ir nemažas galvos skausmas, kurį galima pavadinti paprastai – dovanos Kalėdoms. Visi norime padovanoti originalią, brangiam žmogui pritaikytą dovaną. Tai patvirtina Renkudovana.lt apklausa, rodanti, kad šie du aspektai yra svarbiausi renkant dovaną. Tačiau, iš kur semtis originalių idėjų ? Pateikiama keletą gairių, į ką reiktų atsižvelgti svarstant apie dovanas:

Dovanos Kalėdoms – praktiškos dovanos ar staigmena?

Kalėdinės dovanos (ir ne tik) dažnai skirstomos į dvi pagrindines kategorijas – praktiškumas/naudą teikiančias dovanas ir emociją ar netikėtumą sukeliančios dovanos. Trumpai apžvelkime:

1. Praktiškos dovanos:

– Neoriginalios, gana nuobodžios ir akiai matytos dovanos

Keletas tokių dovanų pavyzdžių galėtų būti kojinės, svarstyklės, lygintuvas ar pan., ko galbūt pats Gavėjas prašė ar labai norėjo. Puikiai tinka žmonėms, kurie teikia prioritetą dovanų praktiškumui. Svarbu paminėti, kad tai nereiškia, kad ši kalėdinė dovana nesuteiks džiaugsmo. Priešingai, praktiškos dovanos yra puikus pasirinkimas, jei manote, kad Jūsų Brangusis/-ioji šių daiktų tikrai nori, apie tai kalbėjo.

– Įkvepiančios praktiškos dovanos

Atkreipkite dėmesį į dalykus, ką mėgsta Dovanos Gavėjas. Galbūt Jūsų vyras yra entuziastingas žvejys ir pasidomėjus būtų galima jam padovanoti išskirtinę meškerę, kuri būtų ne tik naudinga, praktiška dovana, bet ir sukelianti džiaugsmą bei nuostabą.  Tai puiki galimybė sujungti praktiškumą su emocija.

2. Emociją sukeliančios netikėtos dovanos Kalėdoms

Gražiai supakuotos, bet mažai naudingos dovanos.

Tai dovanos, kurios gražiai atrodo, kruopščiai supakuotos, galimai kažkiek naudingos, tačiau visai ne tai, ko Gavėjas norėjo ir tikėjosi. Gražus apipavidalinimas suteiks džiaugsmo ir netikėtumo jausmą. Taigi, jei dovanos nauda nėra svarbus aspektas Jūsų brangiam žmogui, gražus pateikimas su smulkmena viduje gali suteikti daug šypsenų.

Mažai praktiškos, bet gražios dovanos

Šiai dovanų kategorijai galima priskirti pigius, “kitčinius” juvelyrikos dirbinius, “molinukus” ir kt., t.y. daiktus kurie suteikia grožio, bet realiai mažai juos Gavėjas panaudos, jei apskritai panaudos. Tokios kalėdinės dovanos geros tuo atveju, kai tikrai žinote, kad Gavėjas mėgsta įvairius mielus, gražius, bet sunkiai praktikoje panaudojamus daiktus.

Dovanų paieška ir galimi spąstai

Nuoširdžiai renkant ir ieškant dovanų, deja, galime pakliūti į keletą pinklių, net apie tai nesusimąstydami. Pagal NY Times straipsnį, kuriame pasisako keletas psichoanalitikų bei profesorių, galima paminėti keletą kertinių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

1. Nepamirškime konteksto.

Nesvarbu, ar dovanojate namų interjero prekes, o gal masažą, Dovanos Gavėjo reakcija mažiau priklauso nuo kainos, dizaino, pateikimo ar dovanos praktiškumo. Viskas yra apie dovanotojo gebėjimą klausytis, stebėti ir įsijausti į tai, ką Dovanos Gavėjas yra minėjęs anksčiau, kokias detales jau yra pateikęs apie savo norus.

Prieš stresuodami, kad dar neturite dovanų, pirmiau pagalvokite „Ką aš noriu pasakyti šia dovana“?

2. Tai dovana man ar jam (-ai)?

Renkant dovaną artimam žmogui, galime netyčiomis įsijausti rinkti dovaną ne tokią, kokios norėtų Dovanos Gavėjas, o tai, ko norėtume mes patys.

Tyrimai teigia, kad dažnai dovanos atspindi mūsų norus ir troškimus, o ne gavėjo.

Taip pat, dažnai yra susitelkiama į norą, suteikti momentinį įspūdį gavėjui, nebūtinai paisant to, ar Dovanos Gavėjas to daikto nori, jį panaudos ir ar apskritai turi vietos jį laikyti. Pasistenkite atsitraukti nuo savęs ir prisiminkite artimojo pomėgius, daiktus namuose bei pagalvokite apie jo asmenybę ir išrinksite puikią dovaną!

3. Įsižeisti ar padėkoti?

Iš gerų norų kartais galime ir prašauti. Dovanodami mėlynas rožes žmonai, pamiršęs, kad rožėms ji yra alergiška, o jos mėgstamiausia spalva yra geltona, galite sulaukti ne tokios reakcijos, kokios tikėjotės. Ar pirkdami anytai arbatą vien todėl, kad norite ją paskatinti gerti mažiau kavos, nors puikiai žinote, kad arbatos ji nemėgsta. Pavyzdžiai paprasti, bet manau, kad aiškūs. Nepersistenkime su dovanomis, dėl kurių Dovanos Gavėjas galėtų pasijausti nejaukiai, įsižeisti ar pradėti svarstyti, ar Jūs jį apskritai pažįstate.

4. Jausmų atskleidimas

Jeigu turite simpatiją ir tik neseniai pradėjote artimus santykius arba labai norite juos pradėti, nesistenkite, kad Kalėdinė dovana būtų kaip pareiškimas ir Jūsų jausmų atskleidimas. Kita pusė gali jaustis įpareigota Jums kažkaip atsakyti, pasijausti nejaukiai dėl  dovanos, su svarstymais priimti dovaną ar ne, ką ši dovana galėtų reikšti ir pan. Neįkalinkime kito žmogaus į šiuos spąstus, atskleisti savo jausmus galite ir kitaip, o Kalėdas geriau palikime jaukumui.

Kalėdinės dovanos pagal naujausias dovanų tendencijas

Kitas svarbus aspektas, kurio nereikėtų ignoruoti renkant dovanas yra naujausios dovanų tendencijos, apie kurias rašėme anksčiau: apsipirkimas internetu ieškant tvarių, ekologiškų dovanų idėjų, prasmingos ir patirtį suteikiančios dovanos – tai keletas „trendų“, kurie šiuo metu populiarūs ar ypač populiarėjantys renkant dovanas. Štai suasmenintų dovanų rinka klesti – 85 % dovanų pirkėjų teigia, kad personalizavimas yra vienas didžiausių veiksnių, lemiančių tobulą dovaną. 2020 m. suasmenintų dovanų rinka buvo įvertinta 23,32 mlrd. svarų sterlingų.

IG ar zinojai3
@renkudovana.lt įrašas Instagram

Dovanos Kalėdoms reikalauja laiko ir pastangų – susitaikykite arba imkitės priemonių

Skaičiuojama, kad Lietuvoje veikia ar bent teoriškai veikia virš 7000 el. parduotuvių. Dalis jų yra praktiškai neveikiančios, kitos siūlo nekokybiškus produktus ar vargsta su pristatymu, nes prekes veža tiesiogiai iš užsienio šalių. Yra, žinoma, tvarkingų bei veikiančių el.parduotuvių, bet dažnai jų pasiūla tokia didžiulė, kad vien pradėdami ieškoti pasimetame reklamų ir panašių produktų gausoje. O dalies el.parduotuvių, gaila, tačiau taip ir nepavyksta surasti, jos pasimeta paieškoje, nes yra užgožiamos didelių rinkos žaidėjų. Tad, vien peržvelgti surastas dominančias el. parduotuves ir jų asortimentą užima begalę laiko. Tai darome mes, Renkudovana.lt, ir galime patvirtinti, kad tai tikrai varginantis darbas 😊

Visgi, net jei peržvelgtumėte visas Jums įdomias el.parduotuves ir dovanų siūlytojus, tai toli gražu nereiškia, kad turėsite minčių, ką dovanoti Kalėdų proga – kartais tiesiog pristingame kūrybiškumo, sumanumo sugalvoti, kas konkretų žmogų galėtų nudžiuginti. O turbūt visi norime, kad kalėdinės dovanos suteiktų kuo daugiau nuoširdaus džiugesio.

Tikimės, jog Jums taip pat padės mūsų paruoštas klausimynas – Ką padovanoti – 11 klausimų dovanų idėjoms

Na, o jei norėtumėte pagalbos iš tų, kurie nuolat žvelgia į tiekėjus, juos atrenka, rūšiuoja, ir kuria individualias dovanų idėjas, užsakykite dovanos idėją pas mus ir mes pasistengsime sukurti idėją, kuri sukurs tą TIKRĄ šypseną 😊. Išrinkus dovaną, nepamirškite apgalvoti ir apie įpakavimą! Šių ir daugiau idėjų gali pasisemti mūsų Instagram paskyroje.

Sėkmingo ir ramaus pasiruošimo Šventėms!

Dovanos Kalėdoms – kaip nepasimesti tarp pasiūlymų?
dovana sutarpais

Nepraleisk naujienų!

Mes griežtai prieš spam'ą ir šlamšto nesiunčiame.

Į viršų