Dovanos paaugliams – plona riba tarp džiaugsmo ir nusivylimo

Dažnai tenka susidurti su nuomonėmis, kad yra sudėtinga nuspėti, kokia dovana paaugliui tiks ir patiks. Tėvai kartais tikisi, kad brangesnė dovana turėtų pateisinti lūkesčius, bet dažnai prašauna ir būna abipusis nusivylimas, o kartais tai net priveda prie šeimos barnių, susierzinimo ir pykčių. Ką reikėtų pagalvoti prieš atliekant pirkimus ir ką įsivertinti, kad dovanos paaugliams ne tik sukeltų džiaugsmo jiems patiems, bet ir sutvirtintų santykius šeimoje?

Dovana paaugliui – galvokite apie jų jausmus, nesitikėkite didelio AČIŪ

Prieš pradedant dovanų paieškas, atkreipkite dėmesį, kad paaugliai:

  • Siekia empatijos, supratimo
  • Dažnai jaučiasi pažeidžiami, ieško paramos
  • Nėra linkę įvertinti tėvų pastangų rūpinantis šeima

Atlikti tyrimai rodo, kad tiek mažesni vaikai, tiek paaugliai nėra linkę įvertinti tėvų pastangų renkant ir dovanojant dovanas. Ypač paaugliai yra linkę manyti, jog tėvų pareiga yra rūpintis šeima, o į tai įsiskaito taip pat dovanų dovanojimas, kai to tikimasi (gimtadienis, Kalėdos ir pan.). Tad, kodėl jie turėtų rodyti išskirtinį dėkingumą už tai, kas pagal juos yra tiesiog tėvų pareiga? Supraskime, kad paaugliai dažnai nepagalvoja, kaip smarkiai jiems pasisekė, jog turi tėvus, artimuosius, kurie dovanoja jiems dovanų. Todėl nepykime už kartais nerodomą dėkingumą, kurio tikimės. Nesvarbu, kiek investavote į dovaną, nusiteikite, kad galbūt nesulauksite tokio įvertinimo, kokio tikitės – susitaikykite, tai normalu.

Ką dovanoti paaugliui? Neapsiribokite materialia verte

Pagal atliktus tyrimus, žmonės linkę būti labiau dėkingesni už patirtis, nei materialius daiktus. Paaugliai – ne išimtis. Tad galbūt dovana paaugliui galėtų būti ta, kuri paskatintų kartu praleisti laiką? Galbūt sportinė apranga, dviratis ar pan., kas galimai priartintų tėvus ir vaikus bendrai patirčiai? Bendra pramoga, laikas kartu galėtų padėti paaugliams patirti daugiau palaikymo, empatijos iš tėvų, prisidėtų prie tėvų-vaikų ryšio stiprinimo. Jau anksčiau rašėme straipsnyje apie dovanas vyrams ČIA, kad ypač šie mėgsta dovanas, kurios susietos su tam tikra veikla, padedančia vienaip ar kitaip tobulėti, įprasminti savo laiką, į tai taip pat kviestume atsižvelgti.

Kitokios dovanos paaugliams – tėvų galimybė padėti

Pripažinkime – mokykla ne pats lengviausias laikotarpis paaugliui. Pastangos atrasti save, noras išsiskirti iš minios (o kartais kaip tik – išlikti nepastebėtam), šalia to seka išorinis spaudimas mokytis vis geriau, kad turėtų daugiau galimybių įstoti į kuo geresnį universitetą. Popamokinės veiklos paaugliams lyg darbas pilnu etatu. Socialiniai tinklai nuolat spaudžia ir stato į rėmus, kaip turėtų elgtis, atrodyti, būti. Visa tai paaugliui daro nežmonišką spaudimą būti kažkuo, kuomet dar pačiam nėra aišku kuo tiksliai. Jeigu nujaučiate, kad jūsų paauglys gali turėti nerimo požymius, tokius kaip skrandžio skausmai, galvos skausmai, padažnėjęs pulsas, nemiga ir kiti, štai keli būdai, kaip galite jam padėti ir taip padovanoti jam ramesnį laiką:

  • Subalansuota mityba;
  • Ėjimas miegoti vienodu laiku;
  • Reguliarus sportas ir laikas gryname ore;
  • Sutrumpintas laikas prie ekranų;
  • Gilus kvėpavimas ir kitos atsipalaidavimo technikos;
  • Darbų užsirašymas bei skaidymas juos į mažesnes užduotis;
  • Terapija

Taigi, svarbu suprasti, kad dovanos paaugliams neturėtų būti nukreiptos tik į daikto vertę, o atsižvelgiama į paauglių jausmus, siekius ir skirtingą, nei esame įpratę, dėkingumo jausmą. Tuo pačiu, gera dovana paaugliui gali būti ir netiesioginė – visapusiškas rūpestis jų emocine sveikata.

Įsivertinus minėtus aspektus, siūlytume peržvelgti mūsų paruoštus orientacinius klausimus, kurie padėtų sugalvoti dovanos idėją – 11 klausimų dovanų idėjoms. Na, o šviežių, originalių asmeninių idėjų, kaip žinote, visada kviečiame taip pat klausti Renkudovana.lt komandos, kuri yra sukaupus didelį kraitį kokybiškų ir originalių dovanų tiekėjų bei jų produktų. 😉

Dovanos paaugliams – plona riba tarp džiaugsmo ir nusivylimo

Nepraleisk naujienų!

Mes griežtai prieš spam'ą ir šlamšto nesiunčiame.

Į viršų