Dovanos vyrui – ką ir kaip dovanoti, kai nieko nereikia

Dovanos vyrams

Gifts for Men Who Have Everything (liet. Dovanos vyrams, kurie viską turi) – viena populiariausių paieškos frazių, susijusių su dovanomis. Tai turbūt ne be priežasties, nes Lietuvoje panašios frazės, orientuotos į dovanas vyrams, yra taip pat populiarios. Klausimas, kodėl dovana vyrui gimtadienio proga bei kitomis gražiomis progomis, dažnai tampa dideliu galvos skausmu? Kokie psichologiniai aspektai už to slypi?

Kodėl dovanos vyrams – sudėtingas uždavinys?

Šį klausimą tyrinėja net mokslininkai. Štai Psychology Today straipsnyje išskiriamos šios pagrindinės priežastys:

  • Vyrai visuomenėje jaučia mažai spaudimo riboti save apsidovanojant įvairiais daiktais, dėl to paprastai jie turi viską, ko nori ar gali, pagal savo materialinę padėtį, turėti. Tad surasti daiktą, kuris būtų vyro trokštamas, bet jo dar neturėtų, yra mažai šansų.
  • Žvelgiant giliau, kita svarbi priežastis yra tai, kad vyrai padidina savo savivertę / pilnatvės jausmą rūpindamiesi savo šeima ir brangiaisiais. Materialūs daiktai ir rūpinimasis savimi jiems dažnai nėra prioritetas, nes didžiausias dėmesys yra nukreiptas į šeimą ir artimuosius, o ne į save. Dėl to, vyrams ganėtinai sunku priimti rūpestį ir dėmesį iš kitų. Tai paaiškina, kodėl galite sulaukti atsakymo „nežinau“, kai paklausite, kokios dovanos norėtų. Dėl to materialios dovanos vyrams tiek džiaugsmo neteikia, kiek mes kartais galbūt įsivaizduojame. Tyrimai tik įrodo, jog vyrai nukreipia dėmesį labiau į savo aplinką, o ne save pačius.

Kas galėtų būti puiki dovana vyrui gimtadienio proga?

Pirmiausiai, dovanos vyrams gali būti panašios nepriklausomai nuo progos. Atsižvelgiant į priežastis, dėl ko dovanos vyrui yra sudėtingas uždavinys, pagalvokite apie šiuos aspektus, svarstydami apie dovanos išrinkimą:

  • Vyrai mėgsta gauti dovanas, kurios padeda tapti produktyvesniais ir geresniais rūpinantis šeima ir jiems brangiais žmonėmis. Dovanas prasminga būtų nukreipti labiau į veiklą, kuria vyrai užsiima, kuri padeda jiems save realizuoti, o ne patį vyrą, t.y. dovana neapsiribotų tik asmeniniu „pasilepinimu“. Pavyzdžiui, įrankiai, kurie padėtų atlikti „tėčio“ rolę ar kaklaraištis, kuris atspindėtų jo, kaip šeimos galvos vaidmenį, galėtų būti neblogas pasirinkimas.
  • Svarbu pabrėžti, kad tai nereiškia, jog vyrams nepatiktų dovanos, kurios suteiktų malonumo ar galimybę atsipalaiduoti. Visgi, patartina atsižvelgti į tai, kad ši dovana viena ar kitokia forma prisidėtų prie didesnio tikslo – galbūt dovana galėtų padėti stiprinti santykius su klientu, šeima, galbūt prisidėtų prie tam tikrų įgūdžių ugdymo ar panašiai.

Apibendrinant galima teigti, kad tai nėra mitas, kad dovanos vyrui yra nelengvas uždavinys – vyrai linkę nesikoncentruoti į save, dėl to dažnai stinga konkrečių norų ir poreikių, kuriais remiantis galėtumėte išrinkti dovaną. Visgi nepamirškime, vyrai irgi mėgsta pramogas, malonumą, tik tai neturėtų būti nukreipta tik į juos pačius. Taigi, dovana vyrui pareikalaus Jūsų kūrybiškumo ir platesnio mąstymo. O jei idėjų pristigtų ar norėtųsi rekomendacijų iš šono, nepamirškite kreiptis į Renkudovana.lt. Sėkmės dovanojant vyrams tikrą šypseną! 😊

Dovanos vyrui – ką ir kaip dovanoti, kai nieko nereikia

Nepraleisk naujienų!

Mes griežtai prieš spam'ą ir šlamšto nesiunčiame.

Į viršų