Originalios dovanos – kodėl tai vis dar aktualu?

rsz pexels jeshootscom 7146962

2022 m. Renkudovana.lt atlikta apklausa parodė, kad būtent originalios dovanos suradimą apklaustieji nurodė kaip vieną iš didžiausių iššūkių ieškant dovanos idėjų. Originalios dovanos jubiliejaus proga/originalios dovanos vyrams – tai tik pora pavyzdžių plačiai ieškomų frazių paieškos sistemose, susijusių su originalios dovanos paieška. Pažvelkime iš psichologinės pusės, kodėl originalios dovanos yra šiandien vis dar aktualu? Ir kodėl visgi originali dovana ne visada turėtų būti prioritetas?

Kodėl originali dovana yra mūsų siekis?

  • Pirmiausiai, mūsų noras padovanoti VERTINGĄ, GERĄ dovaną. Mūsų supratimu tokios būtent yra originalios dovanos. Tai dalinai ateina iš mūsų nerimo, kad dovana gali būti nepakankamai įvertinta, nuvertinta gavėjo. Apie mūsų baimes, susijusias su dovanojimu plačiau rašyta šiame straipsnyje. Dovanodami turime intenciją, kad originali dovana asocijuosis su mūsų investuotu laiku jos paieškose, atsakingame parinkime, o tai, be abejo, prisideda prie teigiamo dovanos vertinimo.

Tai patvirtinta ir straipsnis Psychology Today, kurio autoriai atkreipia dėmesį, kad dovanos kuponas gali būti priimamas su mintimi, kad dovanotojas neturėjo pakankamai laiko ar noro paieškoti atidžiau dovanos, įdėti daugiau pastangų. Žinoma, tai negalioja, jei tikrai žinote, jog tokia dovana buvo laukiama ar galėtų tikrai patikti dėl vienokių ar kitokių priežasčių.

  • Noras nustebinti.  Kartais ne pati dovana, bet jos įpakavimas, netikėtas parinkimas, dovanos kitoniškumas gali sukelti teigiamą emociją, kuo ir apskritai siekiama su dovana ir dovanojimu. Tą patvirtina psichologai Psychology Today publikuotame darbe, kad būtent teigiamos emocijos sukėlimas yra didžiausias dovanos atpildas tam, kuris dovanoja. Taigi, per šį troškimą nustebinti dažnai stengiamės parinkti originalią dovaną.

Originalios dovanos – ne visada prioritetas

Visgi reikėtų atkreipti dėmesį, kad originalumas ne visada yra sėkmės raktas dovanojant dovanas. Keletas svarbių faktorių, kurie turėtų pirmiausiai būti apsvarstomi:

  • Pirmiausiai atkreipti dėmesį reikėtų į asmenybės bruožus, išskirtinumus, o tik tada galvoti apie pačios dovanos išskirtinumą. Kartais pamirštame kitų norus ir supratimą, kontekstą, ir užsikrečiame noru būti kuo originalesniais, taip pamirštant gavėjo asmenybę.
  • Dovana, apjungianti bendrus interesus gali būti kur kas prasmingesnė ir įdomesnė, nei tik originali dovana. Jei mėgstate tai, ką mėgsta Jums brangus žmogus, pagalvokite, ką norėtumėte tokiu atveju gauti – tikėtina, kad tai patiks ir Dovanos Gavėjui.
  • Pamirškite siekį visiems dovanoti skirtingas dovanas. Tai ypač aktualu dovanoms šv. Kalėdų ar kitų didžiųjų švenčių proga, kai dovanojame keliems žmonėms tuo pačiu metu. Kaip teigia psichologai, esame linkę blogai jaustis, jei dovanų nediversikuojame, ignoruojant faktą, kad galbūt tas pats daiktas galėtų patikti visiems gavėjams. Žmonėms taip pat nelinkę dovanoti tai, ką patys turi, nes dovanodami daiktą, kurį patys turime, galime pasijausti taip, lyg būtų pažeistas mūsų pačių individualumas ir išskirtinumas.

Taigi, nors dovanos originalumas gali suteikti papildomų teigiamų emocijų Gavėjui bei prisidėti prie jo geresnio dovanos įvertinimo, nepamirškime, kad tai tik vienas iš svarbių aspektų, prisidedančių prie gero dovanos įvertinimo. Jei pamiršime asmenybę, per mažai dėmesio skirsime kūrybiškam apmąstymui, ką mums brangus žmogus mėgsta, nemėgsta, originalumas savaime vargiai išgelbės dovaną. Ne veltui Renkudovana.lt didžiausią dėmesį dovanų paieškoje skiria būtent šiem dviems aspektams – asmeniškam dovanos idėjų parinkimui bei originalumui. Juos kartu sudėjus galime gauti mus pačius maloniai stebinantį rezultatą.

Originalios dovanos – kodėl tai vis dar aktualu?
dovana sutarpais

Nepraleisk naujienų!

Mes griežtai prieš spam'ą ir šlamšto nesiunčiame.

Į viršų