Dovanos mamai: ką dovanoti ypatingam žmogui?

rsz pexels josh willink 1157399

Kai pagalvojame apie savo santykį su mama, dažnai jį galime laikyti įvairiapusiu: mama yra mokytoja, dažnai (geriausia) draugė, rūpintojėlė, mentorė. Deja, nors gauname labai daug dėmesio iš šio mums ypatingai svarbaus žmogaus, patys dažnai skubame, leidžiame laiką su draugais, kolegomis ir pamirštame žmogų, skyrusį mums daugiausiai savo laiko. Galiausiai, kai susimąstome ir prisimename mamą per motinos dieną ar gimtadienį, o galbūt tiesiog atsitiktinai ateina mintis, kad norisi kažką gražaus padovanoti be jokios specialios progos, iškyla sunkumas – ką dovanoti? Ką tokiam svarbiam, įvarialypiui žmogui būtų galima vertingo padovanoti? Kokia dovana mamai labiausiai pradžiugintų ir sukeltų didžiausią šypseną? Pažvelkime giliau.

Dovanos mamai su kaltės prieskoniu ir socialiniu spaudimu

Galima pastebėti, kad daug rinkodaros specialistų dovanojimą mamos dienos proga orientuoja į kaltės jausmą. Būtent tą kaltę, kad mažai skiriame mamoms laiko, neįvertiname jų, nepakankamai padėkojome už visą gyvenimą. Kai jaučiamės kalti, skubame išpirkti kaltę, “sušvelninti” savo sąžinę, bėgame pirkti gėlių ar kitą simbolinę dovaną. Toks elgesys vadinamas vartotojo kalte – šis jausmas kyla iš žinojimo, kad neišpildėme asmeninių ar moralinių socialinių standartų.

Jei pasiduosime visuomeniniam spaudimui, žiūrėdami į kitų nuotraukas soc. tinkluose su mamomis ir joms dovanotomis didelėmis puokštėmis gėlių ar tortu, galime jaustis priversti elgtis lygiai taip pat. Svarbu suprasti, kad dovanojimas nėra blogas veiksmas, tačiau atskirkime, ar esame linkę dovanoti dėl mūsų vidinio NORO dovanoti, nuoširdžiai, ar dėl jaučiamos KALTĖS ar spaudimo, kad reikia būtinai tuo laiku ir tą ar aną padovanoti ir kas be ko – įkelti nuotrauką, „įrodančią“ atliktą darbą. Atskirkime šiuos du jausmus, ir jei ruošiamės teikti dovaną, pasistenkime, kad ji būtų nuoširdi, apgalvota ir su meile.

Patikėkite, mamos tikrai pajaus, ar dovanota dėl kirbančios sąžinės, ar nuoširdžiai iš meilės ir noro parodyti dėmesį.

Tegu dovana mamai DŽIUGINA JĄ, o ne Tave

Ar tai būtų mamos diena, gimtadienis ar kita proga, pasistenkite išsivaduoti iš spaudimo dovanoti tai, ką dovanoja dauguma, ar kas “pridera” dovanoti mamai, t.y. gėles ar dovanų kuponą. Nesakau, kad gėlės yra blogis, tačiau tegu sprendimas būna Jūsų pačių padarytas pagal tai, kas MAMAI patinka, o ne kitiems ar Jums. Pamąstykite, kas iš tiesų galėtų JŪSŲ mamą nudžiuginti ir išreikšti, kad ji Jums rūpi. Štai keletas įdomesnių idėjų:

  • Švarūs namai
  • Asmeninis pasilepinimo laikas ARBA laikas su artimiausiais
  • Savaitgalio išvyka su šeima
  • Kažkas kruopščiai apgalvoto ar rankų darbo
  • Ypatingas patiekalas, pietūs ar vakarienė naujoje vietoje

Jei norite gauti konkrečių ir Jūsų mamai pritaikytų individualių dovanų idėjų, pateikite užklausą ČIA ir kartu padėsime sugalvoti, kaip suteikti didžiausią įmanomą šypseną vienam brangiausių žmonių gyvenime – Jūsų Mamai 😊.

Dovanos mamai: ką dovanoti ypatingam žmogui?
dovana sutarpais

Nepraleisk naujienų!

Mes griežtai prieš spam'ą ir šlamšto nesiunčiame.

Į viršų